სამოქალაქო ჩართულობის გაძლიერება აზერბაიჯანში
პროექტის მიზანია აზერბაიჯანის მოქალაქეების შესაძლებლობების გაძლიერებას, რათა მათ შეძლონ მდგრადი სამოქალაქო ინიციატივების შექმნა და ხელმძღვანელობა.
მოსალოდნელი შედეგები:
• სამოქალაქო ინიციატივების წარმომადგენლების ცოდნისა და უნარების გაზრდა ინიციატივების მართვის, მდგრადობისა და რესურსების მობილიზაციის მიმართულებით;
• სამიზნე სამოქალაქო ინიციატივებისათვის მათ საჭიროებებზე ინდივიდუალურად მორგებული პრაქტიკული კონსულტაციების მიწოდება ინიციატივების მართვაზე, რესურსების მობილიზებაზე, პროექტების დაგეგმვასა და განხორციელებაზე და სხვა მნიშვნელოვან საკითხებზე.
პროექტის ღირებულება: 88,920.21  ევრო
დონორები:  პროგრამა თანა-დაფინანსებულია ევროკავშირისა (EU) და გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების სააგენტოს (BMZ) მიერ, რომელსაც ახორციელებს გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ).

Strengthening Citizen Participation in Azerbaijan (SPA)
The aim of the Project is to strengthen the capacities of citizens of Azerbaijan to build and lead sustainable citizens’ initiatives.
Expected Results:
1. Increased knowledge and skills of target citizens’ initiatives about management and sustainability of initiatives, as well as resource mobilization.
2. Tailored hands on consultations provided to target citizens’ initiatives on management, resource mobilization, project planning and implementation, and etc.
Project Cost: 88,920.21 Euro
Donors: The programme is co-financed by the European Union and the German Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ) and implemented by Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).