სამოქალაქო საზოგადოების მდგრადობისა და ჩართულობის გაძლიერება აღმოსავლეთ პარტნიორობისა და ვიშეგრადის რეგიონში კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის განვითარებით
პროექტი მიზნად ისახავდა - სამოქალაქო საზოგადოების განვითარებასა და მდგრადობის ხელშეწყობას, პარტნიორული ურთიერთობების გაღრმავებას სამოქალაქო, სახელმწიფო და კერძო სექტორს შორის სოციალური კორპორაციული პასუხისმგებლობისა  და კორპორაციული ფილანტროპიის ჭრილში.
პროექტის შედეგები -  გაიმართა შეხვედრები დაინტერესებულ მხარეთა შორის. ჩატარდა CSR საზაფხულო სკოლა, საქართველოში მოქმედი მსხვილი ბიზნესის წარმომადგენლებისთვის. ჩატარდა პრო ბონო კრეა ტიული მარათონი 2016; გაიმართა პრო ბონო ქსელის წევრების ყოველწლიური შეხვედრა.

Strengthening the sustainability and engagement of civil society through the development of corporate social responsibility in the Eastern Partnership and Visegrad region
The project aimed to promote the development and sustainability of civil society, to deepen partnership relations between the civil, state and private sectors in terms of social corporate responsibility and corporate philanthropy.
Results of the project - meetings between interested parties were held. A CSR summer school was held for representatives of large businesses operating in Georgia. Pro Bono Creative Marathon 2016 was held; The annual meeting of members of the pro bono network was held.
Project cost: 21,700 EURO
Donors: International Visegrad Fund; International Organization - "Bread for the World"; Pontis Foundation.