სათემო ლიდერთა ფორუმი 2023
"სათემო ლიდერთა ფორუმში" მონაწილეობის მისაღებად, სათემო ორგანიზაციებისა და ჯგუფების წარმომადგენელთა რეგისტრაცია დაიწყო!
თუ ხართ სათემო ჯგუფის/ორგანიზაციის წარმომადგენელი და გსურთ დაესწროთ ფორუმს რომლის განმავლობაშიც გააცნობთ საზოგადოებას თქვენს საქმიანობას, გაიღრმავებთ კონტაქტებს სხვა თემის წარმომადგენლებთან, გაუზიარებთ საკუთარს და მოისმენთ სხვა სათემო ლიდერთა გამოცდილებას, მაშინ შეავსეთ სარეგისტრაციო ფორმა 15 ოქტომბრის ჩათვლით, 18:00 საათამდე:
https://form.jotform.com/232032634353447
წლევანდელ ფორუმზე:
• მოისმენთ სხვადასხვა სათემო ორგანიზაციის გამოცდილებას
• გაეცნობით პროგრამის ფარგლებში დაფინანსებულ საინტერესო და გამორჩეულ სათემო პროექტებს და ინიციატივებს
• გახდებით 2021-2022 წლების საუკეთესო სათემო ინიციატივის დაჯილდოვების პროცესის მონაწილე
დაესწრებით ერთბლივ და პარალელურ ინტერაქტიულ სესიებს ისეთ მნიშვნელოვან თემებზე როგორიცაა:
• ადგილობრივ თვითმმართველობასთან სათემო ორგანიზაციების და ჯგუფების თანამშრომლობა, არსებული შესაძლებლობები და გამოწვევები;
• სოფლის/თემის ისტორიული მეხსიერება და კულტურული მემკვიდრეობა,
• ქალთა ეკონომიკური გაძლიერება
• აგორტურიმზი საქართველოში
16-17 ნოემბერი - კახეთი, „რადისონ ქოლექშენ წინანდლის მამული“
გაითვალისწინეთ, რეგისტრაცია შეეხებათ მხოლოდ სათემო ორგანიზაციებისა და ჯგუფების წარმომადგენლებს.
შერჩევის შემთხვევაში:
• ღონისძიება უზრუნველჰყოფს ღამისთევას და კვებას სასტუმროში
• დაფარავს ტრანსპორტირების ხარჯებს: თბილისი-წინანდალი-თბილისი მიმართულებით
სათემო ლიდერთა ფორუმი იმართება საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრის ორგანიზებით, პროექტის “სამოქალაქო საზოგადოების ინიციატივა” ფარგლებში, ევროკავშირისა და კონრად ადენაუერის ფონდის მხარდაჭერით. წლევანდელი ფორუმის მხარდამჭერები ასევე არიან: ორგანიზაცია „პური მსოფლიოსათვის“, გაეროს განვითარების ერთობლივი პროგრამა „გენდერული თანასწორობისთვის“ და ბირმინგემის უნივერსიტეტი.

Community Leaders' Forum 2023
Registration of representatives of community organizations and groups to participate in the "Community Leaders' Forum" has begun!
If you are a representative of a community group/organization and would like to attend a forum during which you will introduce your activities to the public, deepen your contacts with other community representatives, share your own and hear the experiences of other community leaders, then fill out the registration form by October 15, until 18:00:
https://form.jotform.com/232032634353447
At this year's forum:
• You will hear the experiences of various community organizations
• You will learn about interesting and outstanding community projects and initiatives funded within the program
• You will become a participant in the awarding process of the best community initiative of 2021-2022
You will attend joint and parallel interactive sessions on such important topics as:
• cooperation of community organizations and groups with local self-government existing opportunities and challenges
• historical memory and cultural heritage of the village/community
• Economic empowerment of women
• Agortourism in Georgia
November 16-17 - Kakheti, "Radisson Collection Tsinandali"
Please note that registration will only apply to representatives of community organizations and groups.
In case of selection:
• The event provides overnight accommodation and meals at the hotel
• Will cover transportation costs: Tbilisi-Tsinandali-Tbilisi direction
The Community Leaders' Forum is organized by the Strategic Research and Development Center of Georgia, within the framework of the "Civil Society Initiative" project, with the support of the European Union and the Konrad Adenauer Foundation. Supporters of this year's forum include: Organization Bread for the World, Joint United Nations Development Program for Gender Equality and the University of Birmingham.