პროექტის შეფასების ტენდერი
საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი ევროკავშირის მხარდაჭერით განხორციელებული პროექტის “უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის“ აცხადებს შეფასების ტენდერს.
ინფორმაცია ორგანიზაციის შესახებ
საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი (CSRDG) 1995 წელს შეიქმნა და ქვეყნის მასშტაბით, სამოქალაქო სექტორში წარმატებული მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს. ორგანიზაციის მისიაა  ხელი შეუწყოს კარგი მმართველობის, სტაბილური და ინკლუზიური ეკონომიკური განვითარებისა და აქტიური სამოქალაქო საზოგადოების ჩამოყალიბებას,  ქართული საზოგადოების საკეთილდღეოდ.
ინფორმაცია პროექტის შესახებ
სამწლიანი პროექტი "უნარების გაძლიერება და დასაქმების ინოვაციური შესაძლებლობები საქართველოს რეგიონული განვითარებისთვის" ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით, 2020 წლიდან სამ რეგიონში ხორციელდება საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრის (CSRDG) ლიდერობით, ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირსა და საქართველოს სამოქალაქო განვითარების საზოგადოებასთან ერთად. პროექტის მიზანია ადგილობრივი ადამიანური კაპიტალის განვითარება და სოციალურ-ეკონომიკური გაძლიერება გურიის, კახეთისა და ქვემო ქართლის რეგიონებში.
აღნიშნული პროექტის შეფასებისთვის, საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი აცხადებს მომსახურების შესყიდვას.

Project Evaluation Tender
Evaluation of EU funded action “Skill Building and Innovative Job Opportunities for the Regional Development of Georgia” – Call for proposals.
Organization background
CSRDG is a civil society organization working countrywide since 1995. Its mission is to promote good governance, stable and inclusive economic development, and the formation of an active civil society for the welfare of Georgian society. Since its establishment, CSRDG conducted numerous researches, promoted many legislative initiatives, contributed to establishment of a network of community organizations throughout Georgia’s regions, supported development of social enterprises and social services, pioneered public awareness raising about corporate social responsibility and promoted protection of consumer rights. (See web site: www.csrdg.ge.).
Project Background
The EU-supported action “Skill Building and Innovative Job Opportunities for the Regional Development of Goergia”, implemented by The Center of Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG) with the Young Pedagogues Union (YPU) and Georgian Civil Development Association (GCDA), implemented since October, 2020 aims at Developing and maintaining local human capital in order to promote social and economic empowerment in Guria, Kakheti and Kvemo Kartli regions”.
The Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG) announces the call for proposals to evaluate the EU granted action “Skill Building and Innovative Job Opportunities for the Regional Development of Georgia”.